Zbiórka Elektro-Złomu

W dniu 11.03.2024 do odwołania startujemy z akcja „Elektro śmieci”

Wszystko co w domu zbędne a elektryczne możecie podrzucić po garaż OSP Wola Mielecka.

🔌🔋🔧🌱 **Zbiórka Elektrozłomu – OSP na straży środowiska** 🌱🔧🔋🔌
Drodzy Przyjaciele,
Zapraszamy Was serdecznie do włączenia się w naszą ekologiczną inicjatywę – Zbiórkę Elektrozłomu! 🌍♻️
Czym jest Elektrozłom? To wszystkie stare, nieużywane urządzenia elektroniczne, od starych telefonów po zużyte baterie. Wiemy, że wiele z tych rzeczy gromadzi się w naszych domach, zajmując miejsce i zanieczyszczając środowisko. Dlatego chcemy razem z Wami działać na rzecz ochrony naszej planety.
Przynosząc Elektrozłom do naszego punktu zbiórki, przyczyniacie się do:

1. **Ochrony środowiska:** Elektrozłom zawiera wiele cennych surowców, których odzysk można zrealizować poprzez recykling. To pomaga zmniejszyć ilość odpadów i obciążenie dla naszej planety.
2. **Promowania recyklingu:** Każda przyniesiona do naszego punktu zbiórki rzecz trafia do procesu recyklingu, zamiast lądować na wysypisku śmieci.
3. **Wsparcia lokalnych działań:** Dzięki Waszej aktywności wspieracie lokalne inicjatywy na rzecz czystszej i zdrowszej przyszłości.
Nie wyrzucajcie Elektrozłomu do kosza! Przynieście go do nas, a my zadziwimy Was, co z nim zrobimy!

📍 Gdzie nas znajdziecie:
Wola Mielecka 402 – Garaż Remizy Strażackiej

🗓️ Kiedy możecie przynieść Elektrozłom:

Zbiórka jest obok garażu pod chmurką i jest do odwołania.

‼️ Jeżeli państwo mają więcej elektrozlomu bezpłatnie odbierzemy go od państwa po uprzednim kontakcie z nami. Kontakt przez Messenger lub telefonicznie.

Razem możemy zdziałać wiele! Dzielcie się tą informacją ze swoimi znajomymi i rodziną.

Każdy ma swój wkład w ochronę naszej planety! 🌱💚

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!❤️‍🔥

Co można oddać na elektro-złom?

Na elektro-złom można oddać różnego rodzaju zużyte lub niesprawne urządzenia elektryczne i elektroniczne, takie jak:

1. Telewizory
  2. Komputery i laptopy
  3. Telefony komórkowe i smartfony
  4. Kalkulatory
  5. Ładowarki i baterie
  6. AGD, takie jak pralki, lodówki, zmywarki
  7. Sprzęt audio-video, takie jak kolumny głośnikowe, odtwarzacze DVD, itp.
  8. Narzędzia elektryczne, takie jak wiertarki, pilarki, szlifierki, itp.

Ważne jest, aby przed oddaniem urządzenia na elektro-złom, usunąć z niego wszystkie dane osobowe, takie jak konta użytkowników i hasła, a także wyjąć baterie. Ponadto, nie należy wyrzucać elektro-odpadów do zwykłych śmieci, ponieważ mogą one zawierać szkodliwe dla środowiska substancje, takie jak rtęć, ołów, kadm, czy bromowane związki organiczne.

Oddawanie elektro-odpadów na elektro-złom jest ważne, ponieważ pozwala na odzyskanie cennych surowców, takich jak metale i tworzywa sztuczne, a także zapobiega szkodliwemu wpływowi elektro-odpadów na środowisko naturalne.

To top